Dior Homme - Christian Dior

Dior Homme Çıkış Yılı: 2005 (2011 yılında yeniden formüle edildi.)
Resmi web sitesi: www.dior.com

Üst Notalar: Lavanta, Adaçayı, Bergamot
Orta Notalar: İris çiçeği, Amber, Kakao
Alt Notalar: Deri, Paçuli, Vetiver

Resmi Tanıtım Yazısı: Dior homme parfüm erkekler için gerçekten nadir bir deneyim, sofistikelik ve eşsizlik sunar. Üst notalarda süsen kakao ve kehribarın tatlı patlamasının mükemmel karışımını duyarsınız. Pudralı çiçeksi orta notalarda bir miktar lavanta, odunsu alt notalarda ise vetiver ve paçuli kullanılmıştır.

Fiyatı: Dior Homme EDT 100 ml Spray :
Sevil Parfümeri: 207 TL / Tekin Acar: 218 TL / Freeshop, atu : 67 Euro


Dior Homme     Dior Homme

Dior Homme - Chrisitan Dior (2005) Parfüm kullanıcı ve blog yorumları

Dior Homme, baskın rujumsu kokusu dolayısıyla tüm parfüm platformlarında çok tartışmalı bir koku. Beni o kadar da rahatsız etmedi. İlk denemelerimde gerçekten "evet bildiğin ruj kokuyor, bir erkek nasıl kullansın bunu" derken akabinde aldığım şişeyi düzenli kullanıma başladığımda favorilerim arasına girdi.
Koku Güzelliği: 8.5/10    Kalıcılık: 7.5/10    Farkedilirlik: 7/10
Kaynak: bikoklasanasunu.blogspot.com

İlk sıkıldığında çok tuhaf ve plastiğimsi bir çiçeksi koku sizi karşılıyor. Daha çok lavanta diyebiliriz. Biraz rujumsu biraz derimsi bir açılış. Anlaşılan Dior Homme daha ilk başlangıcıyla kullanıcısını şaşırtmayı planlamış. Bir süre sonra orta notalar devreye giriyor. Bu noktada parfümün genel karakteri de ortaya çıkıyor. Oldukça tatlımsı, hafiften ruj kokusunu andıran, pudralı bir kakao kokusu ortaya çıkıyor. Dolgun ve akılda kalıcı. Kadınsı ama erkeğe de uyan. Tatlımsı ama şekerli değil. Pudralı ama bebek pudrası gibi değil. Kakaomsu ama kahve gibi değil. Zaten bu nokta da Dior Homme’un neden bu kadar üzerinde durulan ve tartışılan bir parfüm olduğunu anlıyorsunuz. Bir tarafınız kokuya aşık olup kendini kaptırırken, diğer tarafınız biraz fazla ruja benziyor diyor.
Koku Güzelliği: 9.5/10    Kalıcılık: 7/10    Farkedilirlik: 6.5/10
Kaynak: parfummeraki.blogspot.com

Süsen + tatlımsı pudralı tonlar ana ve baskın karakterli, genel kalitesi yüksek hoş bir koku. Özellikle 27 yaş üstü ve resmi giyinen arkadaşlara daha iyi uyacağını düşündüğüm kokuyu gündelik kullanımdan ziyade özel ve serin günlerde kullanmak üzere özellikle 2005 te çıkan ilk versiyonu nu bulursanız kaçırmayın diyerek tavsiye ederim..tene yakın duran parfümün Benim tenimde, fark edilirliği ortalama altı,kalıcılık ise ortalama civarında oldu.
Kaynak: hakan-parfum.blogspot.com


Dior Homme Parfüm Kullanıcı Yorumları