Le Male - Jean Paul Gaultier

Le Male - Jean Paul Gaultier Çıkış Yılı: 1995
Resmi web sitesi: www.jeanpaulgaultier.com

Üst Notalar: Nane, Lavanta, Bergamot
Orta Notalar: Yasemin, Portakal Çiçeği, Kimyon
Alt Notalar: Vanilya, Sedir Ağacı, Sandal Ağacı, Tonka Çekirdeği

Resmi Tanıtım Yazısı: Eşsiz ve erkeksi wax dokusu ve sembolik denizci şeritleri ile fujer notası yeniden yorumlanır: nane notası ile başlar, amber izleri ve vanilya dokunuşu ile tamamlanır. Kullanıldığı anda, bu moda aksesuarı baştan çıkarıcılığın gizli bir silahı haline dönüşüyor. Le Male gücün ve duygusallığın dengesi. Yumuşak kalpli, asi bir erkeğin hem ferahlatıcı hem çekici parfümü. Jean Paul Gaultier'in en sevdiği desen olan denizci deseni figürü ile modanın bir yansıması. Her duruma uyum sağlayabilen lavanta, nane ve vanilyanın muhteşem birleşimi.

Fiyatı:Jean Paul Gaultier - Le Male EDT 125 ml Spray:
Sevil: 256 TL - Tekin Acar: 162 TL - mizu: 140 TL - lidyana: 180 TL
Fiyat güncelleme tarihi: Kasım 2014

Le Male - Jean Paul Gaultier     Le Male - Jean Paul Gaultier

Le Male - Jean Paul Gaultier (1995) Parfüm kullanıcı ve blog yorumları

Le Male ilk sıkıldığında nane ve lavanta kokusu sizi karşılıyor. İkisi de birbirine baskın değil. Biraz da tatlımsı kokuyorlar. Bir süre sonra orta notalar devreye girmeye başlayınca asıl karakter ortaya çıkmaya başlıyor. Lavanta ve nane ortadan kaybolurken vanilya bütün heybetiyle merkeze oturuyor. Le Male tam bir vanilya parfümü. Yanık, yapay bir vanilya gibi değil. Daha doğal, daha beyaz, biraz pudralı ve vanilyalı kek gibi. Alt notalarına gelindiğinde ise çok değişmeyen kokusuna hafiften odunsu notalar ekleniyor. Fakat vanilya her zaman başrolde. Kalıcılık olarak fena değil. Farkedilirliği ise ortalama.
Koku Güzelliği: 7.5/10    Kalıcılık: 7/10    Farkedilirlik: 7/10
Kaynak: parfummeraki.blogspot.com

JPG Le Male dünyada tatlılığı yüzünden en çok nefret edilen ve popülerliği yüzünden en çok dalga geçilen kokuların en başlarında geliyor haberiniz olsun. Ayrıca hiç de azımsanmayacak bir kesimce standart bir gay parfümü olarak kabul ediliyor ki bende katılmıyorum değil. Bayıklığa ramak kalan, fazla doygun vanilyalı yumuşak yapısı bunu düşündürmüyor değil. Zaten genel reklamlarıyla da bunu belli ediyor. Özetle; eskimiş, ülkemizde abartılan, harmanı kaliteli olmasına rağmen fazla tatlılığa kaçan bayık olma limitlerine yakın bir koku. Dolayısıyla tatlı, kuru vanilyalı parfümlerle aranız yoksa uzak durmanız gerekiyor. Özellikle bu tarz kokulara yöneliyorsanız ancak o zaman sevme ihtimaliniz var.
Kaynak: saklinotalar.blogspot.com


Le Male Parfüm Kullanan Yorumları