Terre D'Hermes - Hermes

Terre D'Hermes - Hermes Çıkış Yılı: 2006
Resmi web sitesi: hermes.com

Üst Notalar: Greyfurt, Portakal, Çakmaktaşı
Orta Notalar: Sardunya, Paçuli, Biber
Alt Notalar: Sedir, Vetiver, Asilbent

Resmi Tanıtım Yazısı: Uzaklardan gelen dokunuş... Toprak, su, hava... Madde, sıvı, koku... Terre d'Hermes bir kavşak, elementler arası bir yolculuk, dönüşümün, sonsuzluğua yapılan hareketin öyküsü. Greyfurtun pek de tatlı olmayanve kabarcıklı kokusu ile birleşen portakalın asitli halinin parlaklığı ve neşesi. Çakmaktaşının mat ve mineral çağrışımlı kokusu. Hermes Terre D Hermes, cennet ve yeryüzünü bir araya getiren bitki ve mineral kokusudur.

Fiyatı: Terre D'Hermes - Hermes EDT 100 ml :
Sevil Parfümeri: 243 TL / Tekin Acar: 256 TL / Freeshop, atu : 71 Euro

2007 yılı Fifi Ödülleri Yılın En iyi Lüks Erkek Parfümü ödülü

Terre D'Hermes - Hermes     Terre D'Hermes - Hermes


Terre D'Hermes - Hermes (2006) Parfüm kullanıcı ve blog yorumları

Terre, herkesin sevmeyeceği çok farklı bir koku. Kalıcılık ve farkedilirlik muhteşem. Eğer bu parfümü çok severseniz 3-4 sene boyunca kopmanız çok zor olacaktır. Belli bir yaş ve parfüm deneyimine daha çok hitap edeceğini düşünüyorum. Portakallı-odunsu gibi tarif etmeye çalışacağım ancak koku bazen yağmur sonrası toprak gibi nemli, bazen de sanki suya hasret bir çöl böyle kokar der gibi hisler uyandırıyor.
Koku Güzelliği: 8 /10    Kalıcılık: 9 /10    Farkedilirlik: 9 /10
Kaynak: bikoklasanasunu.blogspot.com


Terre d' hermes 2006 çıkışlı baharatlı odunsu bir koku. Ancak bu sadece temel olarak böyle. Çünkü bu parfümün tam karakterine uygun bir koku grubu şu anda yok. Çıktıktan bir süre sonra bir çok başka parfüme ön ayak olan bu tarz, bizde saçma bir şekilde "dünyevi" ya da "topraktan gelen" şeklinde çevireceğimiz "earthy" parfüm sınıfını yakında literatüre sokacak gibi. Çok özel, kendine has bir kokusu ve karakteri var. Gerçekten topraktan geldiği izlenimini uyandırıyor.
Kaynak: saklinotalar.blogspot.com


Terre D'Hermes - Hermes Parfüm Kullanan Yorumları