Black Orchid - Tom Ford

Tom Ford Black Orchid Çıkış Yılı: 2006
Resmi web sitesi: tomford.com

Üst Notalar: Ylang, Bergamot, Kuş Üzümü
Orta Notalar: Siyah Orkide, Nilüfer
Alt Notalar: Paçuli, Incense, Vetiver, Vanilya, Sandal Ağacı

Resmi Tanıtım Yazısı: Lüks ve şehvet uyandırıcı bir koku olan Tom Ford Black Orchid; zengin, koyu ahenkleri ve siyah orkideler ile baharattan meydana gelen cazibeli iksiriyle, hem modern hem de ebedi bir koku. Hakim ton; taze Bergamot ve nefis Siyah Kuşüzümü ile karıştırılmış, kokunun çarpıcı özü ise; koyu, baştan çıkarıcı Çiçek Kokuları ve zengin Mevye Kokularının Ahenkleri ile harmanlanmış.

Fiyatı: Tom Ford Black Orchid EDP 100 ml:
Sevil Parfümeri: 343 TL / Tekin Acar: 362 TL / Freeshop, atu : 104 Euro

Black Orchid     Black Orchid


Tom Ford - Black Orchid Parfüm kullanıcı ve blog yorumları

Oldukça özenle harmanlanmış yaseminler, gardenyalar, o uhrevi kilise kokusundan esintiler taşıyan frankincense ve özellikle de vanilya kendini belli etmeye başladı. Gülümsedim, çünkü parfümün kalbinde ulaştığım koku, beklentilerime yakın bir kokuydu. Zengin, ustaca düzenlenmiş, bir kokudan en büyük beklentim olan hayal dünyasının kapılarını aralaması sağlanmış hoş bir kalp.
Kaynak: perfumefanclub.blogspot.com

Black Orchid, oryantal-çiçeksi olarak sınıflandırılmış. İlk sıkıldığında biraz turunçgil ile birlikte meyveler sizi karşılıyor. Fakat çok tatlı meyvelerden bahsediyorum. Neredeyse şekerli denebilecek kadar bir tatlılık var başlangıçta. Orta notalardan itibaren bu tatlılık neyseki biraz azalıyor. Bu kısımda meyvelere çiçekler ekleniyor. Bu kısım daha sevilesi. Son olarak da silhat, meyveler ve amber ile tenden ayrılıyor. Yani özetle bolca meyveler ve çiçeklerden oluşuyor diyebilirim genel yapısı.
Kaynak: parfummeraki.blogspot.com


Tom Ford Black Orchid Parfüm Kullanan Yorumları